• Aparat hybrydowy SONY ILCE-6000LB + 16-50 mm

Symbol: ILCE-6000LB + 16-50 mm

Aparat cyfrowy o rozdzielczości 24.3 Mpix, 3-calowym ekranem TFT, matrycą APS-C z możliwością nagrywania filmów z dźwiękiem. Zdjęcia zapisywane mogą być na karcie pamięci Memory Stick PRO Duo, Memory Stick PRO-HG Duo, SDXC, SDHC, SD. Produkt pracuje z czułością 100-25600 ISO.

Brak towaru
2501.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 0
Kurier InPost 0
Paczkomaty 24/7 InPost 0
DPD 0
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Przetwornik obrazu
ILCE-6000LB posiada matryce (APS-C) CMOS. Rozdzielczość przetwornika wynosi 24.3 milionów punktów. Ponadto aparat posiada BIONZ X. Elementy te są odpowiedzialne za jakość obrazu oraz ilość szczegółów.
Obiektyw
Zastosowany w aparacie obiektyw posiada przysłonę f/3.5 - f/5.6. Odpowiada ona za jasność zdjęcia (ilość światła wpadającego do aparatu) oraz głębie ostrości (ostre obszary obrazu). Ogniskowa aparatu wynosi 16-50 mm.
Nośniki
Aparat umożliwia zapis na kartach pamięci Memory Stick PRO-HG Duo, Memory Stick Pro Duo, SDXC, SDHC, SD. Im większa zastosowana karta tym więcej materiałów można na niej zapisać.
Rozdzielczość zdjęć
Aparat pozwala na wykonuje zdjęć w rozdzielczości 6000 x 4000, 4240 x 2832, 3008 x 2000, 6000 x 3376, 4272 x 2400, 3008 x 1688, zapisanych w formacie JPEG, RAW, RAW + JPEG. Dostępne rozdzielczości gwarantują, że na każdym zdjęciu zapisane zostaną najdrobniejsze szczegóły fotografowanego obiektu. Zdjęcia o duże rozdzielczości pozwalają także na dalszą ich obróbkę.

Nagrywanie filmów HD
Model ten oprócz standardowego robienia zdjęć pozwala również na nagrywanie filmów w formatach AVCHD, MP4 i rozdzielczości 1920 x 1080. Pozwala to nie tylko zatrzymać w kadrze daną sytuację lecz również utrwalić ją w całości.

Ekran
Ekran LCD-TFT, o przekątnej 3 cale pozwala swobodnie poruszać się po menu aparatu oraz od razu podejrzeć wykonane zdjęcie aby ocienić jego jakość. Ponadto ekran uchylany pozwala wygodniej operować aparatem w czasie korzystania z niego. Ekran obracany daje pełną swobodę w korzystaniu z aparatu.
Korekcja ekspozycji
W aparacie możliwa jest korekcja ekspozycji w zakresie -3 do +3 EV (krok co 1/3 EV). Odpowiednio skorygowana  ekspozycja pozwala na robienie zdjęć o naturalnych kolorach obiektom bardzo jasnym (np. sceneria zimowa) bądź też ciemnym i pozwala unikać prześwietlenia lub niedoświetlenia zdjęcia.
Czas naświetlania
Czas naświetlania jest to czas otwarcia migawki w aparacie. Model ten oferuje czas otwarcia w zakresie 1/4000 - 30 sekund. Pozwala to zrobić dobrej jakości zdjęcie zarówno obiektom szybko poruszającym się (krótki czas otwarcia), bądź też zdjęcia nocne (długi czas otwarcia).
Czułość ISO
ISO wyraża czułość na światło matrycy w aparacie. Szeroki zakres czułości 100 - 25600 umożliwia wykonywanie zdjęć zarówno przy dobry warunkach oświetleniowych (mała wartość) jak również gdy fotografowane obiekty nie są dobrze oświetlone (duża wartość).
Tryby ekspozycji
Aparat posiada tryby ekspozycji: Film, iAUTO, Preselekcja czasu migawki, Preselekcja przysłony. Daje to użytkownikowi możliwość dobrania odpowiedniego trybu do fotografowanego obiektu i panujących warunków.
Balans bieli
Odpowiada za naturalne kolory utrwalone na zdjęciu. Dostępne tryby Automatyczny, Światło dzienne, Cień, Chmury, Wolfram, Świetlówki, Lampa błyskowa, Pod wodą, pozwalają wybrać odpowiednie ustawienie do panujących warunków oświetleniowych i uzyskać zdjęcie z naturalnymi kolorami.
Samowyzwalacz
Fotografujący również może znaleźć się na zdjęciu. Dzięki samowyzwalaczowi  możliwe jest opóźnienie zrobienia zdjęcia wynoszące 2 i 10 sekund.
Programy tematyczne
Aparat posiada szereg programów tematycznych ułatwiających zrobienie zdjęcia w zależności od panujących warunków. Są to: Portret, Sport, Makro, Krajobraz, Zachód słońca, Sceny nocne,  Zdjęcia z ręki o zmierzchu, Portret nocny, Wyraźny ruch.
Bracketing
Fotografowanie tej samej sceny przy użyciu różnych parametrów, pozwala uzyskać dobrze doświetlone zdjęcie. Model ten daje możliwość wykonania zdjęć 3 klatki, 2 poziomy do wyboru.
Lampa błyskowa
Aparat posiada wbudowaną (podnoszoną) lampę błyskową, pracującą w trybach Automatyczny, Błysk wypełniający, Synchronizacja z długim czasem ekspozycji, Synchronizacja z drugim przebiegiem kurtyny, Synchronizacja z krótkimi czasami ekspozycji, Sterowanie bezprzewodowe. Daje to użytkownikowi dużą swobodę w wykorzystaniu lampy w zależności od panujących warunków oświetleniowych i pozwala wykonać zdjęcie dobrej jakości.

 

Wi-Fi

 

Wi-Fi (Wireless Fidelity) to grupa standardów budowy i korzystania z bezprzewodowych sieci komputerowych. Wi-Fi wykorzystywana jest zarówno do budowania sieci lokalnych (LAN) opartych na komunikacji radiowej, czyli WLAN jak również do budowania rozległych sieci internetowych (WAN), które dzięki rozmieszczeniu punktów dostępowych  (hotpostów) umożliwiają bezprzewodowy dostęp do sieci. Transmisja odbywa się na dwóch kanałach jednocześnie w paśmie częstotliwości od 2400 do 2485 MHz (2,4 GHz) lub 4915 do 5825 MHz (5 GHz). Produkty zgodne z Wi-Fi mają na sobie odpowiednie logo.

 

NFC

 

Technologia NFC jest krótkozasięgowym, wysokoczęstotliwościowym i radiowym standardem komunikacji, który umożliwia bezprzewodową wymianę danych na odległość nie większą niż 20 cm. Przy komunikacji wykorzystywana jest magnetyczna indukcja dwóch pętli anten znajdujących się wzajemnie w pobliżu pola.

 

Karta pamięci SD

 

(ang. secure digital) karta pamięci flash o maksymalnej pojemności wynoszącej do 4 GB. Karty posiadają 9 wyprowadzeń oraz dodatkowo przełącznik do blokady zapisu. Wymiary karty: 24 × 32 × 2,1 mm, natomiast masa ok. 2 gramy. Pozwalana na zapis i przechowywanie danych w wersji cyfrowej (filmy, zdjęcia, muzyka).

 

Karta pamięci SDHC

 

(ang. Secure Digital High Capacity) pojemniejsza wersja karta pamięci SD o minimalnej pojemności 4GB oraz maksymalnej - 32GB. Wymiary karty są identyczne jak karty SD: 24 × 32 × 2,1 mm, masa ok. 2 gramy. Pozwalana na zapis i przechowywanie danych w wersji cyfrowej (filmy, zdjęcia, muzyka).

 

 

Kolor Czarny
Waga (g) Sam korpus: 285, Z akumulatorem i nośnikiem danych: 344
Pozostałe parametry Możliwość pobrania aplikacji do aparatu, Powłoka antystatyczna na filtrze optycznym i ultradźwiękowy mechanizm wibrujący, Stabilizator obrazu: zgodność ze stabilizatorem obrazu w obiektywie, Wydajność: do 360zdjęć
Wyposażenie Akumulator, Zasilacz, Pasek na ramię, Muszla oczna, Przewód USB micro, Przykrywka obiektywu, Przewód zasilający
Technologie Wi-Fi, NFC
Zasilanie Akumulator
Gwarancja 2 lata
Przekątna ekranu (cal) 3
Obiektyw Sony E
Procesor obrazu BIONZ X
Ogniskowa (mm) 16-50
Rozdzielczość zdjęć 3008 x 1688, 3008 x 2000, 4240 x 2832, 4272 x 2400, 6000 x 3376, 6000 x 4000
Nagrywanie dźwięku tak
Rodzaj matrycy (APS-C) CMOS
Pozostałe parametry ekranu Ręczna regulacja jasności, Tryb słonecznej pogody
Maksymalna przysłona f/3.5 - f/5.6
Rozdzielczość filmów 1920 x 1080
Format zdjęć JPEG, RAW, RAW + JPEG
Wizjer Elektroniczny
Czas naświetlania (s) 1/4000 - 30
Korekcja ekspozycji -3 do +3 EV (krok co 1/3 EV)
Czułość ISO 100 - 25600
Pomiar światła Centralnie ważony, Punktowy, Wielosegmentowy
Programy tematyczne Krajobraz, Makro, Portret, Portret nocny, Sceny nocne, Sport, Wyraźny ruch, Zachód słońca, Zdjęcia z ręki o zmierzchu
Bracketing 3 klatki, 2 poziomy do wyboru
Zdjęcia seryjne tak
Samowyzwalacz 10 sekund, 2 sekundy
Modyfikowanie tak
Balans bieli Automatyczny, Chmury, Cień, Pod wodą, Światło dzienne, Wolfram, Lampa błyskowa, Świetlówki
Ekran LCD-TFT, Panoramiczny
Rodzaj lampy Wbudowana (podnoszona)
Całkowita liczba pikseli (mln. punktów) 24.7
Tryby AF Auto, Ręczny
Tryby ekspozycji Film, iAUTO, Preselekcja czasu migawki, Preselekcja przysłony
Typ obiektywu Zmiennoogniskowy
Format dźwięku Stereofoniczne
Rozdzielczość ekranu (tys. punktów) 921.6
Rozdzielczość przetwornika (mln. punktów) 24.3
Kompatybilne obiektywy Z mocowaniem typu E
Tryby pracy lampy Automatyczny, Błysk wypełniający, Sterowanie bezprzewodowe, Synchronizacja z długim czasem ekspozycji, Synchronizacja z drugim przebiegiem kurtyny, Synchronizacja z krótkimi czasami ekspozycji, Wyłączona
Nośnik danych SDXC, Memory Stick Pro Duo, SDHC, Memory Stick PRO-HG Duo, SD
Nagrywanie filmów AVCHD, MP4
Rozdzielczość wizjera (tys. punktów) 1440
Parametry wyboru ostrości Pola ostrości: 179 pól (AF z detekcją fazy) / 25 pól (AF z detekcją kontrastu)
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
  • Producenci